FC Universitatea Cluj învinge Dinamo cu 1-0! Victorie impresionantă în fața a 18.067 de spectatori.

Seara de luni, 2 septembrie 2024, va rămâne cu siguranță în istoria fotbalului românesc, după ce FC Universitatea Cluj a reușit să învingă Dinamo, scor 1-0, reușind această performanță în fața a 18.

067 de spectatori.

Deși în prima repriză, Dinamo a controlat înfruntarea de pe Cluj Arena, iar jucătorii au avut ocazii importante, după pauză, FC Universitatea Cluj a preluat controlul, iar în minutul 62, Ovidiu Bic a marcat primul și singurul gol al partidei.

Astfel, „U” Cluj a trecut pe prima poziție a clasamentului, cu 18 puncte, la trei lungimi în fața Universității Craiova, în timp ce Dinamo rămâne pe locul 6, cu 12 puncte.

În urma acestui rezultat, „studenții” lui Ioan Ovidiu Sabău rămân lideri în Superliga.

U Cluj: Gertmonas – Boboc, Masoero, Cristea, Chipciu – Popescu, Bic – Rață, Nistor, Thiam – BlănuțăRezerve: Gorcea, Oancea, Van der Werff, Mitrea, Briz, Codrea, Simion, Silaghi, Bota, Morgado Pereira, Tchassem, MoldovanAntrenor: Ioan Ovidiu SabăuDinamo: Golubovic – Costin, Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – Bordușanu, Selmani, BaniRezerve: Ailiesei, Stoian, Pascalău, Licsandru, Alvarez, Patriche, Caragea, Irimia, Rotund, Amzăr, MărgineanAntrenor: Zeljko KopicArticol scris de Ilinca DandocziCitiți monitorulcj.

ro și pe Google NewsCITEȘTE ȘI:Copyright 2021 monitorulcj.