AC Milan, eliminată din Cupa Italiei

AC Milan a ratat un nou obiectiv pentru acest sezon, după ce a fost eliminată din Cupa Italiei. Formația antrenată de Stefano Pioli a fost învinsă pe teren propriu de Atalanta, scor 2-1.AC Milan își continuă sezonul modest și mai ratează un obiectiv.Multipla campioană a Italiei a suferit un eșec pe teren propriu, în sferturile de finală ale Cupei Italiei, cu Atalanta.Rafael Leao a deblocat tabela în minutul 45, la o fază la care pasa decisivă i-a aparținut lui Theo Hernandez.Imediat după, Koopmeiners a restabilit egalitatea pentru Atalanta (min 45+2).În a doua repriză, același Koopmeiners a adus-o în avantaj pe Atlanta, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri (min 59).Scor final 2-1 pentru Atalanta, care va juca în semifinale cu Fiorentina.Ultimul meci din sferturi va avea loc joi și se va disputa între Juventus și Frosinone, de la ora 22:00.