CE de polo masculin: România reușește a treia victorie și termină grupa pe primul loc

Echipa națională de polo masculin a României a obținut marți cea de-a treia victorie de la Campionatului European de la Dubrovnik / Zagreb, scor 8-7 cu Slovacia. Naționala de polo masculin a României a învins și în cel de-al treilea meci de la Campionatul European. Tricolorii au trecut și de Slovacia cu scorul de 8-7, reușind să termine grupa D pe primul loc, cu punctaj maxim. Scorul pe reprize a fost 1-1, 3-3, 2-3, 2-0, iar Tudor Fulea cel mai bun marcator, cu patru reușite. În play-off-ul pentru caliicarea în sferturile de finală, România va întâlni Georgia, joi 11 ianuarie de la ora 18:00. 1. România – 9 p (33:20) – 3 m 2. Olanda – 3 p (25:18) – 2 m 3. Slovacia – 3 p (24:32) – 3 m 4. Slovenia – 0 p (12:24) – 2 m