Serie A: Victorie pe final pentru liderul Inter

Inter a ajuns la 25 de partide consecutive fără eșec în Serie A.

Gruparea antrenată de Simone Inzaghi a câștigat duelul cu Udinese, scor 2-1, în ultimul meci al etapei cu numărul 31.

Inter a controlat disputa de pe Stadio Friuli, însă nu a găsit drumul spre victorie împotriva lui Udinese.

Gazdele au spart gheața în finalul primei reprize, în urma unei faze finalizate de Lazar Samardzic (min 40).

În a doua repriză, liderul a restabilit rapid egalitatea, în minutul 48, dar golul lui Carlos Augusto a fost anulat pentru ofsaid.

Chiar și așa, Inter a avut nevoie de 7 minute pentru a echilibra situația.

De la punctul cu var, Hakan Calhanoglu l-a executat pe Okoye și a egalat pe tabelă.

Echipa lui Simone Inzaghi a încercat să forțeze victoria și a mai ratat câteva ocazii importante de a marca, iar în cele din urmă a dat lovitura pe final.

Davide Frattesi a punctat în al cincilea minut de prelungire și a stabilit scorul final.

Salernitana – Sassuolo 2-2 AC Milan – Lecce 3-0AS Roma – Lazio 1-0Empoli – Torino 3-2Frosinone – Bologna 0-0Monza – Napoli 2-4Cagliari – Atalanta 2-1Verona – Genoa 1-2Juventus – Fiorentina 1-0 Udinese – Inter 1-21.