Dan Petrescu, start de sezon de coșmar – Echipa românului este ultima în Coreea de Sud după o nouă înfrângere

Jeonbuk, echipa antrenată de Dan Petrescu, a suferit un nou eșec în prima ligă a Coreei de Sud, în fața celor de la Jeju, scor 2-0.

>> Surpriză la CFR Cluj – Cine îl înlocuiește pe Adrian Mutu după eliminarea rușinoasă din Cupa României Dan Petrescu are parte de un start de sezon de coșmar în Coreea de Sud.

Echipa antrenorului român a pierdut și în etapa a cincea, în fața celor de la Jeju și este pe ultimul loc în campionat, fără niciun succes.

Într-un meci disputat pe Jeju World Cup Stadium, gazdele au trecut la conducere în minutul 29, când Yeo Hong-Gyu a marcat din pasa lui Reis Silva Morais.

În a doua repriză, Jeonbuk a rămas și în inferioritate numerică după ce Kim Jin-Su a văzut cartonașul roșu.

Pe final, Jin Seong-Uk a majorat avansul gazdelor, marcând în al optulea minut de prelungire.

Jeonbuk este pe ultimul loc în Coreea de Sud, cu doar 3 puncte după 5 etape, iar Dan Petrescu a fost huiduit de suporterii echipei sale, care i-au cerut demisia.

Cel mai probabil, acesta urmează să fie demis, conform presei din Coreea de Sud, ceea ce înseamnă că ar fi o variantă perfectă pentru banca CFR-ului, rămasă fără antrenor după ce Adrian Mutu și-a dat demisia.