VIDEO Serie B: Remiză pentru Man și Mihăilă – Gol și eliminare pentru un internațional român

Internaționalul român Marius Marin a fost înger și demon în partida pierdută de echipa sa, Pisa, în confruntarea de la Palermo, scor 3-2 pentru gazde. Mijlocașul a marcat, dar a văzut cartonașul roșu. Titular la Pisa, Marius Marin i-a pus mari probleme fostului portar al Universității Craiova, Mirko Pigliacelli, în partida câștigată de Palermo cu scorul de 3-2. În minutul 19, românul a reușit să înscrie cu o lovitură de cap, dar golul a fost anulat de VAR pentru ofsaid. La scorul de 2-0 pentru gazde, Marin a înscris din nou, cu un șut la colțul lung din interiorul careului, în minutul 49. Însă în minutul 61, intervenția cu talpa pe glezna lui Coulibaly i-a adus cartonașul roșu, tot după intervenția arbitrajului VAR. La Palermo, Ionuț Nedelcearu a rămas pe banca de rezerve pe toată durata partidei. Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă titulari, Parma a obținut o remiză pe terenul celor de la Cosenza, scor 0-0, după ce a evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 6. Dacă Parma rămâne lider în Serie B cu 35 de puncte, Pisa o duce mult mai rău, ocupând locul 14 cu 18 puncte, doar două peste zona retroradării.