VIDEO SuperLiga: Oțelul Galați, început cu dreptul în play-out

Oțelul Galați a obținut un succes în primul meci din play-out-ul SuperLigii României, disputat împotriva celor de la Poli Iași, scor 1-0.

>> Lotul României pentru amicalele cu Irlanda de Nord și Columbia – Trei fotbaliști convocați în premieră *Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul*Gălățenii au început tare disputa contra formației antrenate de Leo Grozavu și au irosit două mari ocazii de gol în primele 4 minute de joc.

Alex Pop și Bodișteanu l-au luat la țintă pe Silviu Lung Jr.

În minutul 29, gazdele au preluat conducerea, după o fază la care Maciel l-a învins pe portarul ieșenilor din postura de 1 la 1.

Repriza secundă a mers în aceeași direcție, cu Galațiul lui Dorinel Munteanu în ofensivă.

Silviu Lung Jr a mai avut două intervenții providențiale, la ocaziile lui Bodișteanu și Lameira.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Oțelul și Poli Iași1.