VIDEO SuperLiga: CFR Cluj, egalată de Oțelul Galați în minutul 90+6 – Pop, golul etapei

CFR Cluj a obținut un singur punct pe terenul echipei Oțelul Galați, după un final de meci spectaculos.

Partida din etapa a 28-a s-a terminat cu scorul de 2-2, iar gruparea ardeleană a făcut un nou pas greșit în lupta pentru titlu.

>> Antrenor demis în SuperLiga: „Am arătat ca un Mercedes, iar acum suntem ca o mașină de mâna a doua”Oțelul a deschis scorul prin Pop, care a transformat superb o lovitură liberă (’36), dar CFR a egalat chiar înainte de pauză (Otele ’45):Echipa lui Adrian Mutu a fost aproape de victorie după ce Tachtsidis a transformat un penalty (’88), dar trupa lui Dorinel Munteanu (suspendat la acest meci) nu a renunțat la luptă și a egalat tot de la punctul cu var (Cisotti ’90+6).

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile.

În urma acestui rezultat, CFR rămâne pe locul 2, la 9 puncte în spatele liderului FCSB (va juca pe terenul lui FC Voluntari), iar Oțelul ocupă locul 11 (33 de puncte).

>> Antrenorul Rapidului comentează situația fotbaliștilor care au petrecut după înfrângerea cu Poli IașiU Craiova 1948 – Poli Iași 1-1Dinamo București – FC Hermannstadt 1-0Oțelul Galați – CFR Cluj 2-2Universitatea Cluj – Farul Constanța / miercuri, ora 18:30Rapid București – UTA Arad / miercuri, ora 21:00FC Botoșani – Sepsi Sf.

Gheorghe / joi, ora 16:15Petrolul Ploiești – Universitatea Craiova / joi, ora 18:30FC Voluntari – FCSB / joi, ora 21:00.