Echipa lui Radu Drăgușin, eliminată din Cupa Angliei – Românul a rămas pe banca de rezerve

Manchester City a reușit calificarea în optimile Cupei Angliei, după cel mai tare duel al 16-imilor, scor 1-0 împotriva lui Tottenham.

Radu Drăgușin nu a fost introdus pe teren.

Radu Drăgușin a ratat debutul în cea mai veche competiție fotbalistică, în fața campioanei Manchester City.

Dacă la primul meci de la sosirea la Tottenham românul a fost trimis pentru șase minute pe teren împotriva lui Manchester United, de această dată antrenorul Ange Postecoglou l-a lăsat pe banca de rezerve.

Deși se îndrepta spre remiză, meciul a fost decis în penultimul minut regulamentar, când formația lui Pep Guardiola a marcat prin olandezul Nathan Ake.

City este deținătoarea en-titre a trofeului și are în palmares șapte Cupe ale Angliei.

Încheiate la egalitate, celelalte trei partide ale zilei din FA Cup se vor rejuca, conform regulamentului.

Bristol City – Nottingham 0-0 Chelsea – Aston Villa 0-0 Sheffield Wed – Coventry 1-1 Tottenham – Manchester City 0-1 FULL-TIME | Victory at the Tottenham Hotspur Stadium! 🙌⚪️ 0-1 ⚡️ #ManCity | @okx pic.