Carlos Alcaraz, în semifinale la Roland Garros 2024 – A eliminat unul dintre cei mai buni jucători pe zgură

Carlos Alcaraz a obținut calificarea în semifinalele turneului Roland Garros, după ce l-a învins în trei seturi pe Stefanos Tsitsipas, scor 6-3, 7-6(3), 6-4.

Fostul lider mondial, în prezent cap de serie numărul trei la Paris, a reușit o calificare la pas în careul de ași al Roland Garros, după ce a trecut de Stefanos Tsitsipas (9), la capătul unui meci ce a durat două ore și 18 minute.

Smooth touch to finish it off in style 🤌#RolandGarros pic.

twitter.

com/L7UxU3Mp53Ibericul are un singur set pierdut pe zgura din Paris și se pregătește de duelul din semifinale cu Jannik Sinner (2).