VIDEO Posibila adversară a Anei Bogdan din optimile Roland Garros 2024

Elena Rybakina s-a calificat în optimile Roland Garros 2024, fază a competiției în care ar putea da peste Ana Bogdan.

Solid performance from Rybakina, check out the highlights 👇#RolandGarros pic.

twitter.

com/lNMWbZyHV2Reprezentanta Kazahstanului va juca în optimi cu învingătoarea partidei dintre Ana Bogdan (64 WTA) și Elina Svitolina (19 WTA).

Cel mai bun rezultat pe care l-a avut Elena Rybakina pe zgura de la Paris a fost prezența în sferturile de finală (2021), însă atunci a fost eliminată de Anastasia Pavlyuchenkova, cea care a și jucat finala.

Grand Slamul de la Roland Garros are loc în perioada 26 mai – 9 iunie.

Campionii en-titre de la Paris sunt Iga Swiatek și Novak Djokovic.

>> VIDEO Irina Begu, eliminată în turul trei la Roland Garros 2024>> Roland Garros 2024: Gabriela Ruse, în turul doi la dublu – Victorie obținută în doar 49 de minute>> VIDEO Aryna Sabalenka, în optimi la Roland Garros 2024 – A uitat de prietenie după opt game-uri