VIDEO Ana Bogdan, în turul trei la Roland Garros 2024 – A învins o fostă finalistă de la Paris

Ana Bogdan s-a calificat joi seară în turul trei la Roland Garros 2024, după ce a învins-o în două seturi pe Anastasia Pavlyuchenkova, scor 6-4, 6-4.

Ana Bogdan își continuă parcursul bun de pe zgura din Paris.

Jucătoarea clasată pe locul 64 în ierarhia WTA a făcut un nou meci bun și a trecut de Pavlyuchenkova (favorită 20 / finalistă la ediția din 2021), la capătul unui duel ce a durat o oră și 40 de minute.

Ana Bogdan a avut ceva emoții în primul set, când Pavlyuchenkova a revenit de la 3-0, dar în cele din urmă sportiva noastră a închis setul la 6-4.

În actul secund, jocul Anei a continuat să fie unul sigur, aceasta câștigând majoritatea punctelor cu primul serviciu.

Sursă video: EurosportDe știut:Grand Slamul de la Roland Garros are loc în perioada 26 mai – 9 iunie.

Campionii en-titre de la Paris sunt Iga Swiatek și Novak Djokovic.