VIDEO Peyton Stearns, campioană la WTA Rabat – Modul inedit în care a sărbătorit primul titlu al carierei

Americanca Payton Stearns a câștigat primul său titlu din carieră, după ce a învins-o pe egipteanca Mayar Sherif, sâmbătă, în finala turneului de la Rabat (WTA 250).

O fostă jucătoare, expert Eurosport, e sigură de revenirea Simonei Halep / Pronosticuri pentru Roland GarrosSportiva din SUA (81 WTA) s-a impus fără emoții, după o oră și 13 minute de joc, scor 6-2, 6-1.

După ce a primit trofeul, Peyton a sărbătorit stând în mâini.

Americanca le-a mai învins în Maroc pe Aleksandra Krunic, Xiyu Wang (favorită 6), Lucia Bronzetti (favorită 4 și campioană en-titre) și Viktoriya Tomova.

De știut:Celebrating her first WTA title 🏆 @peyton_stearns lifts the trophy in Rabat and shows off with a handstand! 🤸‍♀️ #WTARabat pic.

twitter.

com/NR22uQRP0rMaroc Open 2024, turneu din categoria WTA 250, s-a desfășurat în perioada 19-25 mai.

S-a jucat pe zgură și a oferit premii totale în valoare de 267.

082$.

Campioana din 2023 era Lucia Bronzetti.

>> Directoarea Roland Garros explică de ce nu i-a oferit un wildcard Simonei Halep>> Surpriză la ATP Lyon – Campionul, jucător din afara TOP 100 mondial>> Câștigătoarea duelului american din finala turneului WTA Strasbourg>> Monica Niculescu, campioană la dublu la WTA Strasbourg