VIDEO FC Botoșani rămâne în SuperLiga României

FC Botoșani și-a asigurat prezența în viitorul sezon al SuperLigii României, după ce a câștigat și manșa retur a barajului cu CS Mioveni, scor 1-0 (2-0 la general).

*Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul*Botoșănenii au avut prima ocazie de gol în minutul 20 al partidei, când șutul lui Florescu a fost respins în lateral de Croitoru.

Aldair, jucător care a marcat unicul gol în meciul tur, a fost și el aproape de gol, însă același Croitoru a avut o intervenție salvatoare.

În a doua repriză, tot oaspeții au fost mai periculoși.

Dican a trimis o lovitură de cap în bară.

Botoșănenii au reușit în cele din urmă să și marcheze, în urma unei faze finalizate de Mailat, în minutul 75.

Cu scorul de 2-0 la general, FC Botoșani reușește astfel să salveze sezonul și să rămână în SuperLiga României.