Favoritul numărul șapte, eliminat în sferturile ATP Roma

Hubert Hurkacz a fost eliminat în sferturile turneului ATP de la Roma, după ce a fost învins în trei seturi de Tommy Paul, scor 5-7, 6-3, 3-6.

Hubert Hurkacz s-a oprit în sferturile turneului ATP de la Roma.

Cap de serie numărul șapte la Foro Italico, jucătorul polonez a fost învins în trei seturi de Tommy Paul (14), în urma unui meci ce a durat două ore și 44 de minute.

Tommy the tank engine 🔥@TommyPaul1 comes through a dramatic 15-minute last game to defeat Hurkacz and reach the last 4 in Rome!#IBI24 pic.

com/aJO4XK2h6wA fost a doua victorie consecutivă pentru sportivul american după succesul din 2023 de la Indian Wells.

Totuși, Hurkacz conduce cu 3-2 în confruntările directe cu Tommy Paul.

În semifinale, acesta va întâlni câștigătorul duelului dintre Stefanos Tsitsipas (6) și Nicolas Jarry (21).

Alejandro Tabilo (29) – Zhizhen Zhang 6-3, 6-4Alexander Zverev (3) – Taylor Fritz (11) 6-4, 6-3Stefanos Tsitsipas (6) – Nicolas Jarry (21) Hubert Hurkacz (7) – Tommy Paul (14) 5-7, 6-3, 3-6ATP Roma are loc în perioada 8-19 mai pe zgura din complexul de la Foro Italico.