Răzvan Lucescu, victorie uriașă în campionatul Greciei – Încă un pas până la titlu

PAOK a obținut o victorie uriașă în play-off-ul Superligii Greciei cu Panathinaikos, scor 4-1, și este la mâna ei în lupta pentru titlu din ultima etapă.

PAOK a făcut miercuri un pas uriaș către titlul de campioană a Greciei.

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu s-a impus categoric în duelul cu Panathinaikos, în urma unui meci dominat de gazde.

Brazilianul Taison a deschis scorul în minutul 37 al partidei din pasa lui Konstantelias.

În a doua repriză, PAOK s-a desprins în minutul 72, când Zivkovic a transformat o lovitură de la 11 metri.

6 minute mai târziu, oaspeții au redus din diferență prin Jeremejeff, dar tot PAOK a fost cea care a controlat finalul.

Vieirinha a făcut 3-1 în minutul 89, iar scorul final a fost stabilit de Zivkovic (min 90+2).

Cu o etapă înainte de final, PAOK este pe primul loc în play-off, cu 77 de puncte, la două peste rivala AEK Atena.

În ultimul joc, PAOK va juca în deplasare la Aris, în timp ce AEK Atena va primi vizita celor de la Lamia pe teren propriu.