Alexander Zverev, calificare în semifinalele ATP Roma

Alexander Zverev a obținut calificarea în semifinalele turneului ATP de la Roma, după ce l-a învins în două seturi pe Taylor Fritz, scor 6-4, 6-3.

Alexander Zverev este cel de-al doilea semifinalist al turneului ATP de la Roma.

Cap de serie numărul trei la Foro Italico, jucătorul german l-a învins în două seturi pe Taylor Fritz (11), în urma unui meci ce a durat o oră și 27 de minute.

Back in the big time ⭐️3rd seed @AlexZverev is into the semi-finals again in Rome, he defeats Fritz 6-4 6-3 and sets up a last 4 meeting with Tabilo#IBI24 pic.

com/CiGpaOniJNA fost a cincea victorie pentru Zverev în duelurile cu Taylor Fritz (5-3 pentru Zverev).

În semifinale, acesta îl va întâlni pe Alejandro Tabilo (29), cel care a trecut în sferturi de Zhizhen Zhang, scor 6-3, 6-4.

Alejandro Tabilo (29) – Zhizhen Zhang 6-3, 6-4Alexander Zverev (3) – Taylor Fritz (11) 6-4, 6-3Stefanos Tsitsipas (6) – Nicolas Jarry (21) Hubert Hurkacz (7) – Tommy Paul (14) ATP Roma are loc în perioada 8-19 mai pe zgura din complexul de la Foro Italico.