Premier League: Arsenal, victorie importantă pe Old Trafford – Lupta la titlu continuă

Arsenal continuă să viseze la titlul de campioană în Premier League, după ce duminică a reușit să se impună cu scorul de 1-0 în duelul cu Manchester United, în etapa cu numărul 37.

Formația antrenată de Mikel Arteta continuă să spere la titlu în Premier League, după succesul la limită obținut pe Old Trafford, împotriva lui Man United.

„Tunarii” au fost pragmatici în disputa contra echipei pregătire de Erik ten Hag.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 20 al partidei, la o fază la care Kai Havertz l-a servit excelent pe Trossard.

Acesta a fost și scorul final al disputei, în ciuda unei reprize secunde în care ambele combatante au irosit mari șanse de a marca.

Pentru Arsenal, urmează meciul de pe teren propriu cu Everton, din ultima etapă.

Aceștia trebuie însă să spere ca City să facă un pas greșit în cele două jocuri rămase, cu Tottenham Hotspur și West Ham United.