VIDEO SuperLiga: Sepsi, victorie spectaculoasă contra Rapidului – Giuleștenii, ultimii în play-off

Rapidul a ajuns la 9 meciuri consecutive fără succes în play-off-ul SuperLigii României.

Giuleștenii au pierdut în deplasare la Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 3-2 și încheie play-off-ul pe locul 6.

>> Dan Șucu a anunțat când va avea Rapid un nou antrenor – Principala țintă a giuleștenilor >> Prima mutare pentru sezonul viitor – Rapid are un nou director sportiv*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*Giuleștenii puteau deschide scorul după doar 11 minute, însă Krasniqi a tras slab dintr-o poziție foarte bună.

Sepsi a dat replica 4 minute mai târziu prin Ștefănescu, însă portarul Ungureanu a răspuns cu o paradă excepțională.

Deschiderea de scor a venit în minutul 17 al partidei.

Onea i-a pasat excelent lui Petrila, iar acesta a înscris primul său gol din octombrie 2023.

Doar 4 minute a rezistat avantajul Rapidului.

Debeljuh a restabilit egalitatea din centrarea lui Oroian.

Mai mult decât atât, până la pauză gazdele au mai punctat de două ori.

Același Debeljuh a adus-o pe Sepsi în avantaj în minutul 39, ca în prelungirile primei reprize, Alimi să marcheze pentru 3-1 (min 45+1).

Imediat după pauză, Rapid a primit o lovitură de la 11 metri, însă Rrahmani a ratat de la punctul cu var (min 53).

Totuși, oaspeții au reușit în cele din urmă să reducă din diferență prin Burmaz (min 63), care a înscris cu un șut puternic.

Scor final 3-2 pentru Sepsi, iar Rapid încheie play-off-ul pe ultima poziție.

>> Rapid va juca derbiul cu FCSB cu puțini spectatori – Sancțiunea primită de giuleșteni Sepsi Sfântu Gheorghe – Rapid București 3-2FCSB – CFR Cluj / sâmbătă, ora 20:00Farul Constanța – Universitatea Craiova / luni, ora 20:301.