Liga 2: CSA Steaua, victorie dramatică în deplasare la Tunari – Rezultatele zilei

CSA Steaua București a câștigat în deplasare pe terenul celor de la Tunari, scor 2-1, în etapa cu numărul 6 a play-out-ului din Liga 2.

Echipa antrenată de Daniel Oprița a reușit să câștige în prelungirile partidei cu Tunari, în urma unui meci controlat de bucureșteni.

Drăghici a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 26 al jocului, însă la pauză a fost egal.

Borcea a punctat pentru Tunari în minutul 43.

În a doua repriză, CSA Steaua a avut controlul posesiei și a dat în cele din urmă lovitura de grație în al treilea minut de prelungire prin Chipirliu.

CSM Alexandria – CSM Reșița 2-4 Ceahlăul Piatra Neamț – Unirea Dej 1-1Concordia Chiajna – ACS Viitorul Târgu-Jiu 1-1CSM Slatina – Progresul Spartac 4-0FC Argeș – CSC Dumbrăvița 1-0Tunari – CSA Steaua 1-21.