Premier League: Manchester City, a cincea victorie consecutivă

Manchester City a obținut un nou succes în Premier League și s-a impus cu scorul de 2-0 în deplasare la Nottingham Forest, în etapa cu numărul 35.

Manchester City a ajuns la 5 succese consecutive în Premier League.

Campioana en-titre continuă cursa de urmărire a lui Arsenal după victoria obținută pe City Ground, în duelul cu Nottingham Forest.

City a deschis scorul în minutul 32 prin Josko Gvardiol, iar Erling Haaland a securizat victoria echipei în a doua repriză (min 71), cu al 21-lea său gol din acest sezon.

Sâmbătă West Ham United – Liverpool 2-2Fulham – Crystal Palace 1-1Manchester United – Burnley 1-1Newcastle United – Sheffield United 5-1Wolverhampton – Luton 2-1Everton – Brentford 1-0 Aston Villa – Chelsea 2-2DuminicăBournemouth – Brighton 3-0Tottenham Hotspur – Arsenal 2-3Nottingham Forest – Manchester City 0-21.