Premier League: Manchester United, remiză pe teren propriu cu o nou promovată – Rezultatele zilei

Manchester United a remizat pe Old Trafford în compania celor de la Burnley, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 35 din Premier League.

Manchester United a făcut un nou pas greșit în lupta pentru un loc de cupe europene în următorul sezon.

Formația antrenată de Erik ten Hag a remizat chiar pe Old Trafford în duelul cu Burnley, echipă aflată în lupta pentru evitarea retrogradării.

Deși pe hârtie „diavolii roșii” arătau mult mai bine, meciul nu a fost deloc unul ușor pentru gazde.

Manchester United a reușit să deschidă scorul târziu, în minutul 79, prin brazilianul Antony, însă avantajul a durat doar 8 minute.

Oaspeții au restabilit egalitatea prin Amdouni, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

United mai are doar un punct avans față de Newcastle United, care a câștigat în această etapă cu Sheffield United, 5-1.

Sâmbătă West Ham United – Liverpool 2-2Fulham – Crystal Palace 1-1Manchester United – Burnley 1-1 Newcastle United – Sheffield United 5-1Wolverhampton – Luton 2-119:30 Everton – Brentford22:00 Aston Villa – ChelseaDuminică16:00 Bournemouth – Brighton16:00 Tottenham Hotspur – Arsenal18:30 Nottingham Forest – Manchester City1.