Nebunie în Bănie. Universitatea Cluj, învinsă de U Craiova 1948.

În grupa de retrogradare din Superliga, U Craiova 1948 a învins-o cu scorul de 3-2 pe Universitatea Cluj, în etapa a 7-a a competiției.

Universitatea Cluj este echipa care deschide scorul în minutul 17, după o execuție superbă cu piciorul drept a lui Robert Silaghi.

În minutul 31, Vlad Pop încearcă o centrare din corner, dar mingea nu găsește nici un coechipier.

În minutul 25, U Craiova 1948 egalează prin William Baeten, după un șut în forță din afara careului.

În minutul 74, „U” Cluj își creează o fază periculoasă, iar Ante Roglujic pasează lui Federico Anselmo care aduce egalarea în Bănie.

La nici două minute distanță, Vladislav Blanuta face 3-2 pentru Craiova, jucătorul nimerind plasa cu piciorul stâng.

Universitatea Cluj va mai juca Dinamo București, pe 4 mai, pe Cluj Arena, iar ultimul meci din acest sezon va fi în deplasare la FC Voluntari, pe 11 mai.

FCU Craiova: Gurău – R.