Răzvan Lucescu și PAOK Salonic, încă un pas greșit în lupta la titlu din Grecia

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut duminică derbiul disputat pe terenul lui Olympiakos, scor 2-1 pentru formația din Pireu și se află la cinci puncte de liderul AEK.

După eliminarea din sferturile Conference League în fața celor de la Club Brugge la mijlocul săptămânii, PAOK Salonic a mai făcut un pas greșit în lupta la titlu.

Pe terenul rivalei de la Olympiakos, echipa antrenată de Răzvan Lucescu a scăpat de un gol marcat de adversari în primul sfert de oră, dar anulat de VAR pentru ofsaid.

Formația din Pireu a deschis scorul în minutul 27 prin Quini, după un penalti ratat de Podence, iar la pauză s-a intrat cu 1-0.

Și în partea secundă tot Olympiakos a fost mai periculoasă, iar Gelson Martins a dublat avantajul în minutul 61.

Abia în prelungiri PAOK a redus din diferență prin Marcos Antonio, iar titlul pare tot mai departe pentru Răzvan Lucescu.