LiveBlog: Barcelona – PSG și Dortmund – Atletico Madrid, în sferturile Champions League / Goluri pe ambele stadioane

Marți vom afla care sunt primele două echipe calificate în sferturile UEFA Champions League.

Barcelona primește vizita celor de la PSG (3-2 în tur), în timp ce Borussia Dortmund joacă contra lui Atletico Madrid (1-2 în tur).

Partidele sunt transmise în direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 și Prima Sport 2, dar și LiveBlog pe HotNews.

ro.

Min 40: GOOOL PSG.

Ousmane Dembele aduce egalarea cu un șut sub bară, după centrarea lui Barcola.

Min 29: Barcola scapă singur spre poarta catalanilor, iar Araujo îl faultează la marginea careului în poziție de ultim apărător.

Fundașul Barcelonei este eliminat de arbitrul Istvan Kovacs.

Min 28: Mbappe este aproape de egalare, dar execuția sa este respinsă de Ter Stegen.

Min 20: Șutul puternic trimis de Robert Lewandowski din interiorul careului trece puțin pe deasupra porții lui Donnarumma.

Min 12: GOOOL Barcelona.

Lamine Yamal pătrunde excelent în partea dreptă și trimite în fața porții de unde Raphinha deviază în poartă.

Min 1: Arbitrul Istvan Kovacs fluieră startul de meci pe Stadionul Olimpic Montjuic din Barcelona.

Skriniar Min 39: GOOOL Dortmund.

Maatsen dublează avantajul gazdelor cu un șut la colțul lung din interiorul careului.

Min 34: GOOOL Dortmund.

Lansat în adâncime de Hummels, Julian Brandt îl învinge pe Oblak cu largul concurs al acestuia.

Min 30: Borussia domină partida și pune presiune pe careul lui Oblak, însă acțiunile germanilor sunt blocate de defensiva lui Atletico.

Min 6: Alvaro Morata scapă singur cu Kobel și încearcă o scăriță care trece pe lângă poarta nemților.

Min 3: Ocazie mare Dortmund.

Centrarea lui Sancho îl lasă singur în fața porții pe Sabitzer, care este blocat în momentul șutului.

Min 1: A început partida de pe Signal Iduna Park din Dortmund.

Echipele de start: Borussia Dortmund: 1.