VIDEO Udinese – AS Roma, suspendat după ce un jucător s-a prăbușit pe gazon

Meciul dintre Udinese și AS Roma, din etapa cu numărul 32 din Serie A, a fost suspendat în minutul 83, după ce Evan Ndicka s-a prăbușit pe gazon și a avut nevoie de îngrijiri medicale.

>> VIDEO Atac brutal în Dinamo vs Poli Iași – A ajuns la spital, dar cel care l-a faultat a rămas pe teren Jocul dintre Udinese și AS Roma era unul important pentru echipa antrenată de Daniele De Rossi, care avea nevoie de victorie pentru a ține aproape de locurile de Champions League.

Meciul a început rău pentru oaspeți, care au primit gol în minutul 23, reușita aparținându-i lui Roberto Pereyra.

În a doua repriză, Roma a restabilit egalitatea prin Romelu Lukaku (min 64), însă rezultatul a fost într-un final mai puțin important.

În minutul 71 al partidei, Evan Ndicka, fotbalistul Romei, a dus mâinile în zona pieptului și s-a prăbușit pe gazon.

Colegii și staff-ul echipei au făcut semne disperate, medicii au intervenit, iar jucătorul a fost scos conștient pe targă.

Ulterior, după câteva minute de discuții, partida a fost suspendată, urmând să se reia la o dată ulterioară, din minutul în care a fost întreruptă.

Evan Ndicka incident, stay strong 🙏 pic.

twitter.

com/CvcMeuHB43Decizia a fost întâmpinată cu aplauze de către spectatorii prezenți, care s-au îngrijorat pentru jucătorul Romei.

„Jucătorul este conștient și a fost dus la spital pentru verificări suplimentare.

Forza Evan, suntem cu toții alături de tine.

” – se arată în comunicatul oficial al clubului AS Roma.

Following the on-field medical emergency involving Evan Ndicka, the match between Udinese and Roma has been suspended.

The player is conscious and has been taken to hospital for further checks.

Forza Evan, we are all with you! 💪 #ASRomaSerie A, etapa cu numărul 32VineriLazio – Salernitana 4-1SâmbătăLecce – Empoli 1-0Torino – Juventus 0-0Bologna – Monza 0-0DuminicăNapoli – Frosinone 2-2Sassuolo – AC Milan 3-3Udinese – AS Roma SUSPENDAT21:45 Inter – CagliariLuni19:30 Fiorentina – Genoa21:45 Atalanta – Verona1.