VIDEO SuperLiga: FC Botoșani învinge clar pe U Craiova 1948 și scapă de ultimul loc

FC Botoșani s-a impus clar în fața echipei U Craiova 1948, scor 4-1, pe teren propriu, în etapa cu numărul patru din play-out-ul SuperLigii României.

Oaspeții au condus la pauză după reușita lui Blănuță (’21), dar gazdele au punctat de patru ori în repriza secundă: Lopez (’57 – penalty și ’78 – foarfecă), Mailat (’76) și Florescu (’90+1).

În minutul 70, U Craiova 1948 a rămas în inferioritate numerică, după ce Chițu a primit al doilea cartonaș galben.

Aici poți vedea un rezumat la partidei dintre FC Botoșani și U Craiova 1948.

Grație acestui succes, FC Botoșani a acumulat 17 puncte, a egalat-o pe adversara de duminică și a trecut și peste Dinamo (16 puncte, ultimul loc, dar cu un meci mai puțin disputat).

UTA Arad – Hermannstadt 1-3FC Voluntari – Oțelul Galați 1-1Universitatea Cluj – Petrolul Ploiești 1-2FC Botoșani – FC U Craiova 1948 4-1Dinamo București – Poli Iași / duminică, ora 18:15.