Serie A: Remiză pentru lider în duelul cu Cagliari

Inter a făcut un pas greșit în Serie A și a remizat pe teren propriu în duelul cu Cagliari, scor 2-2, în etapa cu numărul 32.

Echipa antrenată de Simone Inzaghi a deschis scorul după doar 12 minute prin Marcus Thuram, servit ideal de Alexis Sanchez.

Imediat după pauză, oaspeții au restabilit egalitatea prin Eldor Shomurodov (min 65), dar echilibrul a rezistat doar 9 minute.

Hakan Calhanoglu a transformat fără emoții o lovitură de la 11 metri, însă nu a fost suficient pentru ca Inter să ia toate cele trei puncte.

În minutul 83, Lapadula i-a pasat excelent lui Viola, care l-a executat pe Sommer.

VineriLazio – Salernitana 4-1SâmbătăLecce – Empoli 1-0Torino – Juventus 0-0Bologna – Monza 0-0DuminicăNapoli – Frosinone 2-2Sassuolo – AC Milan 3-3Udinese – AS Roma SUSPENDAT Inter – Cagliari 2-2Luni19:30 Fiorentina – Genoa21:45 Atalanta – Verona1.