Serie A: AC Milan, remiză la Sassuolo într-un meci cu 6 goluri

AC Milan a ajuns la 7 meciuri consecutive fără eșec în Serie A.

Echipa lui Stefano Pioli a remizat spectaculos pe terenul celor de la Sassuolo, scor 3-3, în etapa cu numărul 32.

Meciul a început cum nu se poate mai rău pentru AC Milan, care a primit gol după doar 4 minute.

Pinamonti a deschis scorul pentru Sassuolo, iar Lauriente a majorat avantajul gazdelor 6 minute mai târziu.

Până la pauză, Milan a redus din diferență prin Rafael Leao (min 20), care a finalizat din pasa lui Musah.

În a doua repriză, Lauriente a realizat dubla (min 53), iar gazdele păreau să se îndrepte către un succes răsunător.

Luka Jovic a redus din diferență în minutul 59, iar Okafor a adus un punct Milanului cu un gol înscris în minutul 84.

VineriLazio – Salernitana 4-1SâmbătăLecce – Empoli 1-0Torino – Juventus 0-0Bologna – Monza 0-0DuminicăNapoli – Frosinone 2-2Sassuolo – AC Milan 3-319:00 Udinese – AS Roma21:45 Inter – CagliariLuni19:30 Fiorentina – Genoa21:45 Atalanta – Verona1.