Premier League: A patra etapă fără succes pentru Manchester United – Rezultatele zilei

Manchester United a ajuns la patru partide consecutive fără victorie în Premier League.

Băieții lui Erik ten Hag au remizat pe terenul celor de la Bournemouth, scor 2-2, în etapa cu numărul 33.

Manchester United nu reușește să găsească drumul spre victorie.

Echipa lui Erik ten Hag a obținut doar un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Bournemouth, după un meci complicat pentru oaspeți.

Dominic Solanke, cel mai în formă jucător al lui Bournemouth, a deschis scorul după 16 minute, însă Bruno Fernandes a restabilit egalitatea 15 minute mai târziu.

Până la pauză, gazdele au trecut din nou la conducere în minutul 36, când Justin Kluivert a marcat din pasa lui Senesi.

În a doua repriză, a venit rândul lui Man United să egaleze.

Bruno Fernandes a realizat dubla în minutul 65 al confruntării, din lovitură de la 11 metri.

SâmbătăNewcastle – Tottenham Hotspur 4-0Brentford – Sheffield United 2-0Burnley – Brighton 1-1Manchester City – Luton 5-1Nottingham Forest – Wolverhampton Wanderers 2-2Bournemouth – Manchester United 2-2Duminică 16:00 Liverpool – Crystal Palace 16:00 West Ham United – Fulham 18:30 Arsenal – Aston Villa Luni22:00 Chelsea – Everton 1.