VIDEO SuperLiga: Hermannstadt, victorie clară la Arad – Triplă pentru Daniel Paraschiv

Hermannstadt a obținut al doilea succes din play-out, după ce s-a impus clar pe terenul celor de la UTA Arad, scor 3-1, în etapa cu numărul 4 din SuperLiga.

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*Formația antrenată de Marius Măldărășanu a deschis scorul în minutul 20 al partidei, când Daniel Paraschiv a transformat o lovitură de la 11 metri.

Murgia a avut ocazia de a face 2-0, însă Kucher a respins șutul acestuia în lateral.

Arădenii au ratat prima șansă importantă de a marca înaintea pauzei, dar șutul expediat de Fabry a fost respins de Căbuz.

În debutul reprizei secunde (min 46), același Daniel Paraschiv a majorat avantajul oaspeților, după ce a reluat în plasă din centrarea lui Balaure.

Trei minute mai târziu, vârful sibienilor a făcut tripla cu o lovitură de cap perfectă.

Claudiu Micovschi a redus din diferență pentru echipa antrenată de Mircea Rednic (min 63), cu un șut puternic din colțul careului de 6 metri.

„Bătrâna Doamnă” a fost aproape de a se apropia la un gol diferență la ocazia lui Omondi, însă Căbuz a respins de sub bară.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre UTA Arad și HermannstadtUTA Arad – HermannstadtFC Voluntari – Oțelul Galați / sâmbătă, ora 17:00Universitatea Cluj – Petrolul Ploiești / sâmbătă, ora 21:30FC Botoșani – FC U Craiova 1948 / duminică, ora 13:30Dinamo București – Poli Iași / duminică, ora 18:151.