LiveBLOG Real Madrid – Manchester City și Arsenal Londra – Bayern Munchen / Câte trei goluri în fiecare meci

Două dueluri foarte interesante au loc marți, de la ora 22:00, în Champions League: Real Madrid și Manchester City se întâlnesc în ceea ce experții numesc „finala din sferturi”, iar Arsenal Londra va primi vizita celor de la Bayern Munchen.

Partidele sunt transmise în format LiveBLOG pe HotNews.

ro.

Min.

56: Încă o ratare la poarta lui Ortega: Rodrygo pasează pentru Vinicius, dar acesta trage peste poartă dintr-o poziție excelentă.

Min.

54: Ocazie mare pentru Real – Ortega lasă poarta goală, dar Bellingham nu profită, întârzie și ratează șutul.

Min.

46: S-a reluat partida.

PAUZĂ la Madrid: Real – Manchester City 2-1 (Dias ’12 autogol, Rodrygo ’14 / Silva ‘2).

Min.

45: De la margine se arată cel puțin trei minute de prelungiri.

Min 38: Deși Real Madrid a avut mai multe situații de poartă, Manchester City deține o posesie de aproape 60%.

Min.

14: Goool Real Madrid! Rodrygo pleacă din propria jumătate de teren, primește o pasă pe culoar de la Vinicius, ajunge în careu și înscrie cu un șut printre picioarele lui Akanji.

Min.

12: Goool Real Madrid! Camavinga trage de la marginea careului, Ruben Dias deviază și Ortega este învins.

Min.

7: Ocazie uriașă la poarta Realului – Lunin intervine la un șut la colțul scurt al lui Haaland, iar fundașii îndepărtează cu greu pericolul.

Min.

2: Goool Manchester City! Bernardo Silva îl surprinde pe Lunin cu un șut din lovitură liberă, pe lângă zid, și deschide scorul.

Min.

1: Tchouameni (Real) a primit un cartonaș galben și va rata meciul retur.

Min.

1: Meciul de pe Santiago Bernabeu a început.

Echipele de start:Real Madrid: Lunin – Carvajal, Tchouameni, Rudiger, Mendy – Camavinga, Kroos, Valverde – Bellingham – Rodrygo, Vinicius Jr.

Antrenor: Carlo AncelottiRezerve: Kepa, Fran Garcia, Militao, Nacho, Modric, Joselu, Fran, Lucas Vazquez, Ceballos, Brahim, Guler.

Manchester City: Ortega – Akanji, Dias, Stones, Gvardiol – Rodri, Kovacic – Foden, Bernardo Silva, Grealish – Haaland.

Antrenor: Pep Guardiola.

Rezerve: Ederson, Carson, S.

Gomez, Rico, Nunes, Susoho, Bobb, Doku, De Bruyne, J.

Alvarez.

Min.

46: A început repriza secundă.

PAUZĂ la Londra: Arsenal – Bayern Munchen 1-2 (Saka ’12 / Gnabry ’18, Kane ’32 penalty).

Min.

45: Un minut de prelungire.

Min.

32: Goool Bayern! Harry Kane îl învinge pe Raya dintr-o lovitură de pedeapsă acordată după intervenția neregulamentară a lui Saliba.

Min.

18: Goool Bayern! Raya iese neinspirat din poartă, Gabriel pierde mingea, Goretzka pasează pentru Gnabry și acesta trimite printre picioarele portarului.

Min.

16: Ratare uriașă a lui Arsenal – Ben White se află într-o poziție excelentă, dar trage slab și Neuer prinde.

Min.

12: Goool Arsenal! Saka primește mingea în careul lui Bayern și înscrie cu un șut plasat, la colțul lung.

Min.

7: Martinelli trage pe lângă poartă de la marginea careului.

Min.

1: Partida de la Londra a început.

Echipele de start:Arsenal Londra: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Jorginho, Rice – Saka, Havertz, Martinelli.

Antrenor: Mikel ArtetaRezerve: Ramsdale, Elneny, Gabriel Jesus, Hein, Nelson, Nketiah, Partey, Smith Rowe, Tomiyasu, Trossard, Vieira, ZinchenkoBayern Munchen: Neuer – Kimmich, Dier, de Ligt, Davies – Laimer, Gnabry – Sane, Musiala, Gnabry – Kane.

Antrenor: Thomas TuchelRezerve: Peretz, Ulreich, Choupo-Moting, K.

Coman, Guerriero, Kim, Mazraoui, Muller, Pavlovic, Tel, Upamecano, Zaragoza.

Reamintim că miercuri, 10 aprilie, vor avea loc meciurile Atletico Madrid vs Borussia Dortmund și PSG vs FC Barcelona (ambele vor începe la ora 22:00).