Adrian Mutu, reacție după despărțirea de CFR Cluj – Jucătorul pe care nu mai vrea să-l vadă

Adrian Mutu și-a dat demisia de la CFR Cluj după umilința suferită în fața echipei Corvinul Hunedoara (0-4 în sferturile Cupei României), iar antrenorul a dezvăluit că nu mai vrea să-și vadă un fost elev din Gruia.

>> Salariul cu care Dan Petrescu ar fi fost ademenit să revină în fotbalul românescTehnicianul de 45 de ani a afirmat că nu mai vrea să-l întâlnească pe Panagiotis Tachtsidis, fotbalist care a fost eliminat în minutul 10 al partidei de la Hunedoara.

„Nu am intrat cu echipa în vestiar după meciul de la Hunedoara.

Cu Tachtsidis nu m-am mai întâlnit și nu mai vreau să mă întâlnesc niciodată.

Am luat această decizie (prezentarea demisiei – n.

r.

) pentru că la următoarea înfrângere ar fi venit din partea clubului, doar puneam apa într-o ciorbă.

Am dormit câteva ore după meci, dimineața la 10 a doua zi eram toți la birou, în afară de Neluțu (Ioan Varga, patronul echipei – n.

r.

).

M-am hotărât să plec când scorul era 0-3.

Nu pot să spun că da sau nu (a fost trădat de jucători – n.

r.

), sunt unele înfrângeri peste care unii antrenori nu pot trece, eu am așteptat altceva, un meci în care, pe hârtie, noi eram favoriți, n-am știut să controlăm situația, a făcut și Tachtsidis acel gest.

Cred că a fost un accident la Hunedoara, am avut o relație foarte bună cu jucătorii.

Sper ca într-o zi să înțeleg ce s-a întâmplat, cred că am avut o zi proastă, cred în continuare că a fost doar o zi de coșmar, s-a mai întâmplat și la alte echipe.

Nu, n-am mai vorbit (cu patronul echipei – n.

r.

), o să vorbim când o să treacă timpul, ce mai era de vorbit.

.

Au trecut doar câteva zile, poate vom vorbi, ne liniștim, nu m-a sunat, nici eu n-am făcut-o, poate a fost ocupat cu meciurile” – Adrian Mutu, într-un interviu pentru Fanatik.