VIDEO SuperLiga: Universitatea Cluj, punct salvat la ultima fază cu FC Hermannstadt

Duelul din sferturile Cupei României de la mijlocul săptămânii s-a repetat duminică în SuperLigă, iar FC Hermannstadt și Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1.

În urmă cu patru zile, Universitatea Cluj învingea FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 și se califica în semifinalele Cupei României.

Același duel a avut loc duminică în play-out-ul SuperLigii, iar sibienii au fost la doar câteva secunde de o victorie la limită.

Ianis Stoica a deschis scorul în minutul 31, cu un șut din careul mic, după o fază prelungită de atac în care fundașii clujeni nu au reușit în repetate rânduri să respingă balonul.

Egalarea a venit în minutul 90+6 de la Daniel Popa, cu o execuție spectaculoasă din interiorul careului.

Rezultatul menține formația lui Ioan Ovidiu Sabău pe locul secund din play-out cu 26 de puncte, două mai mult decât FC Hermannstadt.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Hermannstadt și Universitatea Cluj.

UTA – FC Botoșani 1-0 Petrolul – FC Voluntari 0-4FC Hermannstadt – Universitatea Cluj 1-1Poli Iași – U Craiova 1948 / luni 17:30 Oțelul Galați – Dinamo / luni 20:30 1.