Răzvan Lucescu, remiză dramatică în fața rivalei – PAOK rămâne pe primul loc

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a obținut o remiză cât o victorie pe terenul celor de la AEK Atena, scor 2-2, după ce gazdele au condus cu scorul de 2-0.

Răzvan Lucescu continuă lupta pentru un nou titlu în Grecia alături de PAOK Salonic.

În partida de pe terenul rivalei AEK Atena, gazdele au deschis scorul în minutul 30 prin Gacinovic, iar în startul părții secunde au majorat avantajul prin Ambrat.

PAOK nu a cedat și în minutul 62 ghanezul Abdul Rahman Baba a redus din diferență.

Formația din Salonic a insistat, iar egalarea a venit în penultimul minut de joc de la Magomed Ozdoev, care a salvat un punct cât o victorie.

Rezultatul o menține pe PAOK Salonic pe prima poziție a clasamentului cu 67 de puncte, unul mai mult decât AEK și două peste Panathinaikos.

Echipa antrenorului român este calificată și în sferturile de finală ale Conference League, unde va întâlni în dublă manșă Club Brugge.