Serie A: Răzvan Marin, pasă de gol în victoria dramatică a lui Empoli

Empoli a pus punct seriei de 4 eșecuri consecutive în Serie A și s-a impus dramatic în duelul cu Torino, scor 3-2, din etapa cu numărul 31.

Empoli a primit sâmbătă seară vizita celor de la Torino, într-un duel din cadrul etapei cu numărul 31 din Serie A.

Cu Răzvan Marin titular, Empoli a obținut un succes important în lupta pentru evitarea retrogradării.

Mijlocașul român a ajutat la deschiderea scorului în minutul 6, când i-a pasat decisiv lui Cambiaghi.

Zapata a restabilit egalitatea în minutul 60, iar Empoli a trecut la conducerea jocului 14 minute mai târziu, când Cancellieri a punctat pentru 2-1.

În prelungirile partidei, Zapata a făcut dubla și meciul părea să se îndrepte către un rezultat de egalitate.

Gazdele au reușit însă să dea lovitura în al patrulea minut de prelungire prin Niang, care a stabilit și scorul final.

Pentru evoluția sa, Răzvan Marin a fost notat de cei de la Sofa Score cu 6.

4.

Cu această victorie, Empoli a urcat momentan pe locul 15, la 3 puncte deasupra zonei roșii a clasamentului.

Salernitana – Sassuolo 2-2Sâmbătă AC Milan – Lecce 3-0AS Roma – Lazio 1-0Empoli – Torino 3-2Duminică13:30 Frosinone – Bologna16:00 Monza – Napoli19:00 Cagliari – Atalanta19:00 Verona – Genoa21:45 Juventus – FiorentinaLuni21:45 Udinese – Inter1.