Premier League: Arsenal revine pe primul loc – Rezultatele zilei

Arsenal a revenit pe primul loc în Premier League, după succesul categoric obținut în deplasare la Brighton, scor 3-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 32.

Arsenal continuă marșul către titlu în Premier League, după victoria categorică obținută în meciul cu Brighton.

Bukayo Saka a deschis scorul pentru formația antrenată de Mikel Arteta în minutul 33, din lovitură de la 11 metri, acesta fiind și rezultatul primei reprize.

În a doua parte a jocului, Kai Havertz a majorat avantajul „tunarilor”, din pasa lui Jorginho.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 86, când Leandro Trossard l-a învins pe portarul advers din pasa lui Havertz.

Crystal Palace – Manchester City 2-4Wolves – West Ham United 1-2Luton – Bournemouth 2-1Fulham – Newcastle 0-1Everton – Burnley 1-0Aston Villa – Brentford 3-3Brighton – Arsenal 0-3Duminică17:30 Manchester United – Liverpool19:30 Sheffield United – Chelsea20:00 Tottenham – Nottingham Forest1.