VIDEO Manchester United a deschis scorul în minutul 90+6, dar nu a câștigat meciul din Premier League

Manchester United a fost foarte aproape de o victorie pe terenul lui Brentford, dar meciul din etapa a 30-a de Premier League s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Brentford a avut numeroase ocazii la poarta lui Onana (31 de șuturi), dar nu au reușit să-l învingă pe camerunez și au nimerit și de două ori bara (Wissa ’58 și Mbeumo ’78).

Manchester United a deschis până la urmă scorul în minutul 90+6, când Mason Mount a marcat primul său gol din acest sezon, dar gazdele nu au renunțat la luptă și au egalat prin Kristoffer Ajer (’90+9).

În urma acestui rezultat, Manchester United se află pe locul 6 (46 de puncte), iar Brentford ocupă locul 15 (27 de puncte).

16:00 Liverpool – Brighton18:30 Manchester City – Arsenal.