VIDEO LaLiga: Barcelona, victorie la limită cu Las Palmas

FC Barcelona a obținut a șaptea victorie în ultimele nouă meciuri disputate în LaLiga, după ce s-a impus în fața celor de la Las Palmas, scor 1-0, în runda cu numărul 30.

>> VIDEO Manchester United a deschis scorul în minutul 90+6, dar nu a câștigat meciul din Premier LeagueLas Palmas a rămas în inferioritate numerică încă din minutul 24, când portarul Alvaro Valles a comis un fault din poziția de ultim apărător și a fost eliminat direct.

Echipa lui Xavi Hernandez a înscris golul victoriei prin Raphinha (’59).

Grație acestui succes, FC Barcelona a acumulat 67 de puncte și s-a apropiat la cinci lungimi de liderul Real Madrid.

De cealaltă parte, Las Palmas are 37 de puncte şi se află pe locul 12.

Cadiz – Granada 1-0Getafe – Sevilla 0-1Almeria – Osasuna 0-3Valencia – Mallorca 0-0Barcelona – Las Palmas 1-015:00 Celta Vigo – Rayo Vallecano 17:15 Girona – Betis19:30 Alaves – Real Sociedad22:00 Real Madrid – Athletic Bilbao22:00 Villarreal – Atletico Madrid.