Premier League: Remiză albă între Manchester City și Arsenal

Manchester City și Arsenal au remizat, scor 0-0, în derby-ul etapei cu numărul 30 din Premier League.

Gabriel Jesus a ratat prima mare ocazie a meciului în minutul 31, însă șutul său a trecut pe lângă poarta lui Ortega.

Replica lui Manchester City a venit imediat după pauză, când Kovacic a trimis un șut din marginea careului de 16 metri ce a ocolit de puțin poarta lui Raya.

Campioana Angliei a trecut pe lângă gol și în minutul 84.

Doku a trimis o centrare foarte bună în careu, însă Haaland a dat pe lângă minge dintr-o poziție excelentă.

Newcastle United – West Ham United 4-3Tottenham Hotspur – Luton Town 2-1Bournemouth – Everton 2-1Chelsea – Burnley 2-2Nottingham Forest – Crystal Palace 1-1Sheffield United – Fulham 3-3Aston Villa – Wolves 2-0Brentford – Manchester United 1-1Liverpool – Brighton 2-1Manchester City – Arsenal 0-01.