Irina Begu, înfrângere în finala turneului de la Antalya – Salt important în clasamentul WTA

Irina Begu nu a reușit să câștige turneul de categorie „WTA 125” de la Antalya, sportiva noastră fiind învinsă în finală de spaniola Jessica Bouzas Maneiro.

>> FR Tenis și COSR vorbesc despre șansele Simonei Halep de a participa la JO 2024Românca și iberica erau vecine de clasament la începutul acestei competiții (locurile 126 și 127), iar meciul din ultimul act a fost unul echilibrat.

Jessica Bouzas Maneiro a obținut victoria după două ore și jumătate de joc, scor 6-2, 4-6, 6-2.

De știut:Megasaray Hotels Open din Antalya a fost un turneu de categorie WTA 125 și a oferit premii totale în valoare de 115.