VIDEO SuperLiga: Victorie la limită pentru Voluntari

FC Voluntari a obținut un succes important în lupta pentru rămânerea în SuperLiga României, după ce s-a impus cu scorul de 1-0 în fața celor de la Hermannstadt, în etapa cu numărul 2 a play-out-ului.

>> Veste bună pentru Dinamo – Condițiile în care meciul cu Petrolul s-ar putea juca cu spectatori *Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul*Formația gazdă a fost aproape de a deschide scorul în minutul 9, însă Dumiter nu a reușit să îl învingă pe portarul advers în situație de 1 la 1.

Replica sibienilor a venit trei minute mai târziu, când portarul Vâlceanu a intervenit excelent la șuturile lui Neguț și Paraschiv.

În a doua repriză, Voluntariul a reușit să deschidă scorul în minutul 70.

Merloi a transformat o lovitură de la 11 metri, după un henț comis în careu de Butean.