VIDEO SuperLiga: Încă un pas greșit făcut de CFR Cluj în lupta pentru titlu

CFR Cluj nu a reușit nici în a doua etapă a play-off-ului să obțină un rezultat pozitiv și a remizat în deplasare pe terenul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1.

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*Formatia gazdă a început tare jocul de pe Sepsi Arena și a deschis scorul după doar 9 minute prin Marius Ștefănescu.

Găsit perfect în careu, jucătorul covăsnenilor l-a învins pe Sava cu un șut din colțul careului de 6 metri.

Replica echipei antrenate de Adrian Mutu a venit în minutul 21, la o fază la care Boben a trimis imparabil cu capul.

În a doua repriză, cei de la Sepsi au avut ocazii de gol mai clare, însă tabela a rămas neschimbată până la final.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Sepsi și CFR Cluj>> Veste bună pentru Dinamo – Condițiile în care meciul cu Petrolul s-ar putea juca cu spectatori 1.

FCSB – 35 puncte 2.

Universitatea Craiova – 28 *3.

CFR Cluj – 28 p * 4.

Rapid – 28 p * 5.

Farul – 25 p * 6.

Sepsi Sf.

Gheorghe – 23 p * * Echipele care au beneficiat de rotunjire la înjumătățirea punctelor.

Final.

Min 90+3: Niczuly are o intervenție fantastică la șutul puternic al lui Avounou.

Min 68: Ocazie mare pentru Sepsi.

După o lovitură de colț, Debeljuh deviază în fața porții, însă Ninaj nu ajunge să împingă balonul în plasă.

Min 46: A început repriza a doua.

Pauză.

Min 39: Mare ocazie de gol pentru clujeni.

Bîrligea primește o pasă excelentă, însă șutează direct în Niczuly.

Min 33: Șansă de gol pentru CFR Cluj.

Keita trimite un șut puternic din afara careului, dar mingea se duce pe lângă poartă.

Min 21: GOL CFR! Boben restabilește egalitatea cu o lovitură de cap.

Min 9: GOL SEPSI! Ștefănescu este găsit perfect în careu și deschide scorul cu un șut la colțul lung.

Min 6: Ocazie de gol pentru CFR Cluj.

Otele trage la poartă, dar nu reușește să îl învingă pe Niczuly.

Min 1: A început partida de pe Sepsi Arena.

Echipele de start:Sepsi: Niczuly – Ninaj, Kecskes, D.

Ciobotariu – Oroian, N.

Păun, Kallaku, Fl.

Ștefan – Ștefănescu, Debeljuh, K.

Varga.

Rezerve: D.

Moldovan – Tănasă, Dumitrescu, Popsa, Oteliță, Aganovic, Alimi, Rondon, R.

Varga, Safranko.

Antrenor: Bernd StorckCFR Cluj: Sava – Cr.

Manea, Boben, Mogoș, Camora – Muhar, A.

Keita, Tachtsidis – C.

Deac, Bîrligea, Otele.

Rezerve: Hindrich – Cimpoesu, Abeid, Aussi, Al.

Radu, R.

Filip, Fica, Ciupei, Avounou, Serebe, Michael.

Antrenor: Adrian MutuArbitru: George Găman (Craiova) / A1: Ferencz Tunyogi (Zalău) / A2: Ciprian Danșa (Satu Mare) Arbitru VAR: Claudiu Marcu (Constanța) Arbitru AVAR: Andrei Constantinescu (București) / R1: Marius Omuț (Satu Mare) Observatori arbitri: Irina Mirt (București)