Liga 2: Remiză între Corvinul Hunedoara și Gloria Buzău, în primul meci din play-off

Corvinul Hunedoara și Gloria Buzău au terminat la egalitate, scor 1-1, în prima partidă a rundei inaugurale din play-off-ul ligii secunde.

Intrate de pe locurile trei și patru în play-off, Corvinul Hunedoara și Gloria Buzău și-au menținut pozițiile și după remiza de joi.

După o primă repriză albă, Timotei Mitran a deschis scorul pentru hunedoreni în minutul 50, cu un lob de la marginea careului, profitând de ieșirea hazardată a portarului Greab.

Egalarea buzoienilor a venit în minutul 72, când francezul Rassambek Akhmatov, abia intrat pe teren, a șutat superb la vinclu de la 25 de metri.

Corvinul – Gloria Buzău 1-1 Unirea Slobozia – CS Mioveni / sâmbătă 11:00 Csikszereda – CSC Șelimbăr / luni 17:30 1.