VIDEO Scene îngrijorătoare la ATP Miami – Lui Matteo Berrettini i s-a făcut rău pe teren

Condițiile meteo le dau mari bătăi de cap celor care participă la turneul de tenis de la Miami, iar Matteo Berrettini (finalist la Wimbledon 2021) a fost ultima victimă.

>> VIDEO Moment emoționant la WTA Miami – Prima victorie după 11 luniÎn timpul meciului din runda inaugurală, la scorul de 5-2 în setul secund pentru Andy Murray, italianului i s-a făcut rău în momentul în care se pregătea să servească.

Matteo s-a dezechilibrat, și-a dus mâna la frunte și s-a sprijinit cu racheta de pământ.

Italianul nu a căzut, dar a cerut intervenția medicului și a continuat partida după ce s-a hidratat și a mâncat un baton energizant.

O postare distribuită de Eurosport (@eurosport)Play has resumed.

Matteo is ok 🙌#MiamiOpen pic.

com/HhQcajP9mgMeciul a durat două ore și 47 de minute și a fost câștigat de Murray, scor 4-6, 6-3, 6-4.

Fără meci jucat de la US Open (august 2023), Berrettini a revenit pe teren la turneul challenger de la Phoenix (săptămâna trecută) și a ajuns până în finală (5-7, 6-7 cu Nuno Borges).

Tot la Miami, dar în calificări, Arthur Cazaux a leșinat pe teren în setul decisiv al partidei cu Harold Mayot.

Francezul a fost scos de pe teren într-un scaun cu rotile, iar starea sa este stabilă.

Arthur Cazaux fainted in Miami and was forced to retire.

Likely due to the heat.

Scary scenes.

(via @Tennis4everrr) pic.

com/hm5yg0aF7YFenomenul a fost explicat pe X de Alize Cornet (fost loc 11 WTA): „Căldura și umiditatea sunt incredibile la Miami.

Când ne vom opri din a pune sănătatea jucătorilor în pericol?”>> Aryna Sabalenka rupe tăcerea – Prima reacție după moartea celui care i-a fost iubit>> WTA Miami: Campioană de Grand Slam, eliminată de locul 121 mondial – A șaptea înfrângere consecutivă