Conference League: Răzvan Lucescu, în sferturi – Victorie zdrobitoare cu Dinamo Zagreb, după 0-2 în tur

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat în sferturile competiției UEFA Conference League, după ce s-a impus cu 5-1 în fața formației Dinamo Zagreb.

Gruparea croată a câștigat cu 2-0 în tur, dar trupa lui Lucescu a revenit spectaculos și a reușit să treacă în față, după ce a punctat prin Abdul Baba Rahman (’27), Petar Sucic (’33 / autogol) și Brandon Thomas (’42).

Dinamo Zagreb a egalat la general prin Arber Hoxha (’49), dar scorul final a fost stabilit de Koulierakis (’72) și Andrija Zivkovic (’88 / penalty).

Oaspeții au marcat pentru 4-2 prin Bruno Petkovic (’81), dar reușita a fost anulată pentru henț.

Fiorentina – Maccabi Haifa 1-1 (5-4 la general)PAOK Salonic – Dinamo Zagreb 5-1 (5-3 la general)Fenerbahce – Union St Gilloise 0-1 (3-1 la general)Viktoria Plzen – Servette 0-0 (0-0 la general / prelungiri)Aston Villa – Ajax Amsterdam (0-0 în tur)Club Brugge – Molde (1-2 în tur)Lille – Sturm Graz (3-0 în tur)Maccabi Tel Aviv – Olympiakos (4-1 în tur).

✅ PAOK COMPLETE THE COMEBACK! 🤯 📸: @PAOK_FC || #UECL pic.