VIDEO La 33 de ani și după două nașteri s-a calificat în sferturi la Indian Wells 2024

Revenită în tenisul profesionist după o pauză de trei ani și două nașteri, Caroline Wozniacki a reușit să se califice miercuri în sferturile turneului WTA 1000 de la Indian Wells.

>> VIDEO Simona Halep se pregătește intens pentru revenirea la WTA Miami Daneza în vârstâ de 33 de ani (locul 204 mondial) a ieșit învingătoare din duelul cu o altă veterană a circuitului WTA: Angelique Kerber (36 de ani – ocupantă a locului 607 în ierarhia mondială).

A fost 6-4, 6-2 pentru Wozniacki după un meci în care nordica a avut tenisul mai bun, a ales inspirat în momentele importante și a câștigat fără drept de apel o partidă care a durat o oră și 24 de minute.

In the vintage battle of moms, Grand Slam champs and former world #1s, 2011 Indian Wells champion Caroline Wozniacki beats 2019 runner up Angelique Kerber 6-4, 6-2 to reach the QFs.

37 (!) WTA 1000 QFs for Sweet Caroline, first since 2019.

6th in IW.

Incredible career.

pic.

com/l041bLQ8zjDe știut:Rezumatul partidei dintre Caroline Wozniacki și Angelique Kerber:Pentru Wozniacki urmează în sferturi un meci infernal cu Iga Swiatek, lidera mondială și principala favorită la câștigarea turneului din deșertul californian.

BNP Paribas Open este un turneu din categoria WTA 1000 ce se desfășoară în perioada 6-17 martie.

Se joacă pe suprafață hard și este dotat cu premii totale în valoare de $8,995,555.