VIDEO SuperLiga: Remiză între Oțelul și Poli Iași în ultimul meci al sezonului regular

În ultima partidă a etapei cu numărul XXX a SuperLigii, Oțelul Galați și Poli Iași au terminat la egalitate, scor 1-1.

La Galați, oaspeții au primit o lovitură de la 11 metri în minutul 7, după hențul comis de Teles la centrarea lui Martac.

Alin Roman a deschis scorul două minute mai târziu, după ce a transformat cu siguranță penaltiul.

Oțelul a atacat în valuri în partea secundă, iar egalarea a venit în minutul 71 de la Juri Cisotti, care a reluat din apropiere o deviere cu capul a lui Maciel.

Rezultatul menține formația lui Dorinel Munteanu pe locul 11 al clasamentului, în timp ce Poli Iași termină sezonul regular pe 12.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Oțelul Galați și Poli Iași.

CFR Cluj – FC Hermannstadt 1-0Dinamo – UTA 1-0Petrolul – Sepsi 1-2FC Voluntari – Universitatea Cluj 0-0FC Botoșani – Farul 0-0Rapid – FCSB 4-0U Craiova 1948 – Univeristatea Craiova 1-2Oțelul Galați – Poli Iași 1-11.