VIDEO Gaziantep, victorie uriașă după plecarea lui Șumudică – Goluri pentru Sorescu și Drăguș

La prima partidă după despărțirea de antrenorul Marius Șumudică, Gaziantep a învins Beșiktaș cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Deian Sorescu și Denis Drăguș.

La cinci zile după plecarea lui Marius Șumudică, Gaziantep a reușit o victorie extrem de importantă în meciul cu Beșiktaș, scor 2-0, în etapa a 29-a din Super Liga Turciei.

Deian Sorescu a deschis scorul după doar nouă minute, cu un șut din interiorul careului din pasa lui Monteiro.

Avantajul a fost mărit de un alt român, Denis Drăguș, care a punctat în minutul 85 după o pătrundere în careu și un șut la colțul lung.

Sorescu a provocat și un penalti în minutul 87, irosit însă de Tosun.

Cu Florin Niță care a apărat o lovitură de la 11 metri și Alexandru Maxim printre titluari, Gaziantep a făcut un pas important pentru salvarea de la retrogradare, reușind un salt de patru locuri în clasament, până pe poziția 15.

🇹🇷 Goal: Sorescu | Gaziantep FK 1-0 Beşiktaşpic.

com/pdjhQcMTgG🇹🇷 Goal: Denis Draguş | Gaziantep FK 2-0 Beşiktaş pic.