Indian Wells 2024: Lider mondială s-a calificat în optimi – Încă un set câștigat la zero

Principală favorită a turneului „WTA 1000” de la Indian Wells, Iga Swiatek a trecut fără probleme în turul al treilea de Linda Noskova, scor 6-4, 6-0.

>> VIDEO Indian Wells: Novak Djokovic, calificare cu ceva emoții – Set pierdut cu locul 69 mondialCampioană la Indian Wells în urmă cu doi ani, poloneza Iga Swiatek a făcut încă un pas spre cucerirea unui nou titlu.

După 6-3, 6-0 în turul al doilea cu Danielle Collins, lidera mondială a trecut și de Linda Noskova după un nou set câștigat la zero.

Dacă în primul act jucătoarea din Cehia a opus rezistanță, setul al doilea a adus descătușarea principalei favorite, care nu a mai cedat niciun game și a încheiat partida după o oră și 13 minute.

În optimile de finală, Iga Swiatek se va confrunta cu kazaha Yulia Putinseva (79 WTA).

(Iga’s Version) ✨The 🔝 seed @iga_swiatek is into the next round after defeating Noskova 6-4, 6-0.

#TennisParadise pic.

twitter.

com/Kn6zfYWBV5BNP Paribas Open este un turneu din categoria WTA 1000 ce se desfășoară în perioada 6-17 martie.

Se joacă pe suprafață hard și este dotat cu premii totale în valoare de $8,995,555.